Manicure na ostatki i andrzejki

 

Wybierasz się na imprezę andrzejkową lub ostatkową, ale zupełnie nie wiesz, jaki manicure wybrać? Jeśli tak, to najwyższy czas zapoznać się z najmodniejszymi trendami i zasadami malowania paznokci. Wprawdzie klasyczny manicure wciąż jest w modzie, ale do wieczorowej kreacji znacznie lepiej będą pasować odważne kolory lakierów do paznokci.

Na imprezy styliści proponują nam wiele nowych trendów, więc każda z pań wśród nich może znaleźć coś dla siebie. Absolutnym hitem wydaje się być wielobarwny manicure w różne wzorki. W okresie karnawałowym taki manicure powinien być przede wszystkim kolorowy. Dlatego klasyczne cętki pantery w kolorze brązowym można zastąpić cętkami niebieskimi, żółtymi bądź różowymi.

Wszystko zależy w głównej mierze od naszej inwencji oraz oczywiście od kreacji, którą zamierzamy na siebie włożyć. Zwierzęce ozdoby będą stanowić również najmodniejsze wzory paznokci na wiosnę.

Supermodne w nadchodzącym sezonie będą także  żywe i apetyczne barwy paznokci. Będzie to jeden z głównych trendów, więc już teraz warto sięgnąć po kolorowe lakiery, nawiązujące do świeżych soków owocowych. Można postawić na emalie bez perłowego połysku, lekko błyszczące lub całkowicie matowe. Wybierając lakier matowy warto jednak wiedzieć, że jest on nieco mniej trwały w porównaniu do klasycznej emalii. Dlatego w takim przypadku warto dodatkowo mieć pod ręką specjalny utwardzacz do paznokci, który dzisiaj znajdziemy w większości drogerii.

Chcąc stworzyć niebanalny manicure na ostatki i andrzejki, można także sięgnąć po kolorowe ozdoby na płytki paznokci. Kolorowe cyrkonie umożliwiają układanie nawet najbardziej wymyślnych wzorów, które na paznokciach na pewno będą się prezentować niezwykle efektownie. Na taki biżuteryjny manicure nie możemy sobie pozwolić wprawdzie na co dzień, ale na wielkie wyjście nadaje się on znakomicie.

Jeszcze jedną ciekawą propozycją może być emalia z opiłkami metalu. Takie lakiery są jeszcze stosunkowo mało rozpowszechnione, ale już niedługo z całą pewnością będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem. Przy ich pomocy można wyczarować rewelacyjny manicure. Wystarczy przytrzymać magnes nad pomalowanymi płytkami paznokci, a już po kilku chwilach utworzą się na nich oryginalne wzorki.

Styliści przekonują również, że w modzie wciąż będzie klasyczny manicure. Istotną zmianą jest jednak zmiana długości płytek (nie dłuższe niż dwa milimetry poza opuszkę). Paznokcie można malować w tradycyjnym kolorze beżu oraz jasnego różu.