Jakie paznokcie na studniówkę?

 

Studniówka to niezwykle ważna impreza w życiu każdej młodej osoby. Specjalnie na tą okazję kupowane są eleganckie kreacje wieczorowe, do których młode damy muszą jednak dobrać także makijaż oraz manicure. W tym sezonie na damskich paznokciach goszczą niezwykle oryginalne i niespotykane do tej pory barwy. Są to matowe szarości, wpadające w brązy beże, błyszczące fiolety oraz nasycone błękity i zielenie. Manicure na studniówkę powinien być jednak dopasowany przede wszystkim do kreacji.

Do wieczorowych sukienek od lat najchętniej wybierany jest fioletowy lakier do paznokci, tuż obok amarantu oraz czerwieni. Ten kolor można w szczególności polecić dziewczynom, które mają zbyt szeroką płytkę paznokciową. Wystarczy zaopatrzyć się w połyskującą fioletową emalię do paznokci, by nasze płytki stały się optycznie dłuższe oraz szczuplejsze.

Również szarość idealnie komponuje się z wieloma studniówkowymi kreacjami. W drogeriach znajdziemy lakiery stalowe, gołębie, grafitowe, łamane beżem oraz metaliczne. Takie barwy najefektowniej prezentują się na naturalnie krótkich paznokciach. Dodatkowym atutem grafitowych odcieni jest także fakt, że kolory te pięknie rozświetlają skórę.

Wybierając lakier do paznokci warto jednak wiedzieć, że na ogół emalie matowe są nieco mniej trwałe niż klasyczne. Dlatego jeśli chcemy, by nasz manicure na studniówkę był trwały, koniecznie po pomalowaniu paznokci nałóżmy jeszcze na nie warstwę utwardzacza. Także pastelowe lakiery do paznokci na lato często są matowe, ale coraz częściej w sprzedaży można znaleźć również odcienie błyszczące.

W okresie imprez studniówkowych na paznokciach królują także inne barwy, między innymi zielenie oraz błękity, które także są bardzo modne. Zieleń najlepiej komponuje się z dzianinowymi sukienkami, ale nie oznacza to, że nie można dobrać lakieru w tym kolorze również do innej kreacji. Z kolei wśród lakierów o niebieskiej barwie coraz częściej można zetknąć się z tak zwanymi lakierami benzynowymi (teleskopowymi lub chromowymi). W zależności od kąta padania światła paznokcie pomalowane takim lakierem mogą mienić się zielenią lub turkusem.

Studniówkowy manicure nie musi być nudny i klasyczny, o czym coraz częściej przekonują nas styliści. Dzięki różnorodności wzorów i lakierów można dzisiaj tworzyć naprawdę nietypowe zestawienia. Ale przygotowując się na ten wyjątkowy i jedyny w życiu wieczór, koniecznie wcześniej zadbaj o wygląd swoich dłoni i paznokci. Już na kilka dni przed studniówką warto wcierać pielęgnujące preparaty: olejki, kremy oraz balsamy do dłoni.