Jak ozdobić paznokcie na święta?

 

Święta to czas, kiedy każda z pań chce w natłoku obowiązków i przygotowań wyglądać elegancko i stylowo. Dlatego pomimo całej przedświątecznej krzątaniny, warto znaleźć także czas dla siebie, wykonując świąteczny manicure. Najszybciej wykonamy go z pomocą gotowych już ozdób na płytki paznokciowe.

Możesz bawić się kolorowymi cyrkoniami, układając z nich różne wymyślne wzorki na paznokciach. W okresie świąt Bożego Narodzenia możesz też sięgnąć po takie ozdoby, jak mikołaje czy renifery, które na paznokciach będą się prezentować niezwykle oryginalnie. Pamiętaj, że w nadchodzącym sezonie długie płytki paznokci nie będą modne, więc warto z nich zrezygnować.

Jeśli uwielbiasz niebanalny manicure, możesz także sięgnąć po emalię z opiłkami metalu. Malowanie paznokci takim lakierem jest dziecinnie proste. Magnes należy trzymać nad pomalowaną płytką paznokciową do momentu, aż utworzą się na niej ciekaw wzorki. Takie emalie pomogą ci wyczarować również stylowy manicure na ostatki i andrzejki,dzięki któremu doskonale wyróżnisz się z tłumu.

W okresie świąt Wielkanocnych natomiast możesz sięgnąć po gotowe wzory z kurczaczkami, pisankami lub barankami. Święta Wielkanocne większości z nas kojarzą się z początkiem wiosny, dlatego w tym czasie idealnie sprawdzą się także żywe i apetyczne barwy lakierów do paznokci. Możesz postawić na emalię bez dodatku perłowego połysku, wybierając na przykład lakier lekko błyszczący lub całkowicie matowy.

Wiosną nadal modne będą pastele, więc lakierów w takich tonacjach również nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce. Możesz sięgać po rozbielone błękity i zielenie, pudrowe róży oraz po matowe beże i szarości. Szczególnie duża jest gama beżowych kolorów: wpadające w brązy, barwy kawy z mlekiem, mieszane z fioletem oraz łamane szarością.

Tego rodzaju kolory mogą wybierać przede wszystkim te panie, które niezbyt chętnie stawiają na odważny manicure. Barwy te są eleganckie, ale nie rzucają się w oczy i doskonale wyglądają nawet na tych nieco krótszych paznokciach. Szczególną popularnością cieszą się lakiery typu nude, które bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu z jasną i delikatną skórą dłoni. Panie, które mają jednak dłonie z tendencją do zaczerwienień, powinny uważać na niektóre kolory, na przykład kawy z mlekiem. W takim połączeniu paznokcie mogą bowiem wyglądać jak sine, a takiego efektu można przecież uniknąć.