Efektowny manicure na sylwestra

 

Im bardziej kolorowy i błyszczący tym lepiej – taki manicure jest najmodniejszy w okresie imprez sylwestrowych i karnawałowych. Na paznokciach coraz częściej pojawiają się już nie tylko naklejane ozdoby, ale również zwierzęce wzorki, które są absolutnym hitem tego sezonu. W karnawale muszą być one jednak odważne i kolorowe.

Klasyczne cętki brązowego koloru można śmiało zastąpić więc różowymi, żółtymi, zielonymi czy niebieskimi. Do ich obrysowywania używane są specjalne pisaki lub czarne lakiery z cieniutkim pędzelkiem (idealnym do malowania wzorków na płytce paznokciowej). Taki wielobarwny manicure z całą pewnością przyciąganie uwagę wszystkich zgromadzonych gości na imprezie. A co najważniejsze, zwierzęce wzorki możesz wykonać całkowicie sama!

Najpierw bardzo starannie pokryj płytkę paznokcia specjalną bazą, dzięki której przedłużysz trwałość manikiuru. Po kilku minutach na bazę możesz zacząć nakładać lakier, na przykład w złotym lub srebrnym kolorze. Kolejny krok to zrobienie cętek, ale dopiero kiedy położony wcześniej lakier wyschnie. Na każdym paznokciu delikatnie namaluj po trzy cętki, ale uważaj, żeby poszczególne plamki nie stykały się ze sobą.

Na końcu zaznacz jeszcze kontury, dzięki czemu twój sylwestrowy manicure będzie prezentował się jeszcze bardziej efektownie. Wyschnięte cętki obrysuj czarnym pisakiem lub lakierem z możliwie jak najcieńszym pędzelkiem. By manicure był trwały możesz dodatkowo pomalować paznokcie utwardzaczem. Utwardzacz doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach, warto więc mieć go pod ręką również wtedy, kiedy będziesz wykonywać walentynkowe paznokcie czy manicure na wiele innych okazji.

Do wieczorowych kreacji idealnie pasuje również manicure w fioletowym kolorze, nic więc dziwnego, że jest on bardzo chętnie wybierany przez panie w okresie karnawałowym. Szczególne modne w tym sezonie są barwy purpury, oberżyny oraz kolory łamane burgundem oraz granatem. Fiolet prezentuje się najefektowniej jednak wtedy, kiedy doda się do niego odrobinę połysku.

Chcąc stworzyć idealny manicure na sylwestra, staraj się wybierać emalie opalizujące, metaliczne lub z lśniącymi drobinkami. Modne są również tak zwane barwy benzynowe (określane także jako kolory chromowe lub teleskopowe). Wprawdzie na paznokciach nie będą błyszczeć tak samo jak lakiery metaliczne, ale ich kolor na pewno będzie przyciągać uwagę. W zależności od kąta padania światła barwy fioletowe płynnie będą przechodzić w kolory przypominające zieleń, brąz lub turkus.